„Pisali ku pokrzepieniu serc, byli sumieniami narodu. Kształtowali postawy i uczyli patriotyzmu, zagrzewali do walki i podnosili na duchu w chwilach zwątpienia. Ich powieści towarzyszyły Polakom w trudnym czasie niewoli, były wskazówką w budowaniu nowej rzeczywistości po zakończeniu I wojny światowej. Nazwiska wielu twórców literatury stały się symbolami zaangażowania i patriotyzmu. Nie tylko dorobek literacki, ale też ich postawy obywatelskie kreowały nowe wzorce. Pisarze i poeci brali aktywny udział w walkach o niepodległość, stawali się ambasadorami odradzającej się Polski
i wychowawcami kolejnych pokoleń Polaków. Ich utwory podnosiły na duchu, dawały wskazówki, utrwalały pamięć o bohaterach narodowych”.

Mając na uwadze znaczenie związku i nierozerwalności pojęć: literatura i niepodległość, Biblioteka Publiczna Gminy Grabowo zaprasza do wzięcia  udziału w inicjatywie

100 KSIĄŻEK

DLA BIBLIOTEKI

W 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

mapa.jpg

Kochani Czytelnicy!

Mamy jeszcze trochę miejsca na bibliotecznych półkach. Kto miałby ochotę podzielić się swoimi zbiorami, a jednocześnie małym gestem włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji, która potrwa do 9 listopada 2018 r.