24 lipca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje na wsi” przeprowadzonego w lipcu przez Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku Oddział w Suwałkach oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Grabowo.

Konkurs poprzedzony był pogadanką dla dzieci poruszającą problematykę bezpiecznej zabawy i pracy na wsi.

Celem konkursu było propagowanie wśród najmłodszych zasad bezpiecznego spędzania czasu a tym samym zapobieganie częstym wypadkom dzieci, zwrócenie uwagi na przestrzeganie przepisów i zasad bhp w czasie wzmożonych prac polowych w okresie letnim.

W konkursie uczestniczyło 18 dzieci.

Komisja konkursowa w składzie:

Grażyna Ostrowska – Państwowa Inspekcja Pracy Oddział w Suwałkach

Iwona Akus – Biblioteka Publiczna Gminy Grabowo

postanowiła z uwagi na wyrównany poziom wykonanych prac przyznać trzy równorzędne wyróżnienia dla:

Leny Wołczyńskiej

Aleksandry Łakus

Wiktorii Sienkiewicz

Osoby wyróżnione otrzymały nagrody ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy a pozostali uczestnicy konkursu upominki ufundowane przez organizatorów.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24.07.2017 w Bibliotece w Grabowie.