IMG_20170323_113431.jpg

„Najlepszym pokarmem dla rozwoju emocjonalnego dziecka jest czytanie mu mądrych książek w otoczeniu atmosfery ciepła i bezpieczeństwa. Książka oddziałuje na dziecko ilustracją, tekstem. Kontakt z książką aktywizuje proces mowy i myślenia. Dlatego budzenie zainteresowań czytelniczych niewątpliwie kształtuje na całe życie nawyk czytania i rokuje dobrze na rozwój człowieka”.

23 marca Bibliotekę Publiczną Gminy Grabowo odwiedziła grupa przedszkolaków. Kilkoro z nich bywało już wcześniej w bibliotece, jednak dla większości była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką oraz literaturą dziecięcą - głównie światem baśni i bajek, których fantastyczna rzeczywistość oprócz kształtowania wyobraźni małych odbiorców  stanowi istotną formę edukacji.

Dzieci chętnie brały udział w konkursach, grach i zabawach inspirowanych światem bajkowych bohaterów. Na zakończenie spotkania najlepsi i najaktywniejsi zawodnicy otrzymali dyplomy, a wszyscy uczestnicy drobne upominki i  słodki poczęstunek.