20 września 2019 roku, uczestnicy projektu „Teatr w książce - Książka w teatrze, po raz kolejny wybrali się do Teatru Lalki i Aktora w Łomży . Podczas zajęć z edukacji teatralnej , dzieci pod czujnym okiem aktora wykonywali ćwiczenia  między innymi z dykcji, interpretacji tekstu, dialogu i ruchu scenicznego. Mnóstwo wrażeń przyniosło także obejrzenie próby generalnej spektaklu „Królik Edward” Autorem adaptacji i zarazem reżyserem sztuki  jest Peter Palik. Scenografię przygotowała Eva Farkašová, natomiast muzykę skomponował Martin Geisberg. Pokaz premierowy odbył się 21 września 2019 roku o  godz. 17:00. „Królik Edward” to spektakl mówiący o tworzeniu się więzi, narodzinach przyjaźni, miłości i dojrzewaniu. Może... potrzebujemy doświadczeń, by zmienił się nasz sposób postrzegania świata, aby na nowo odkryć swoje człowieczeństwo i odnaleźć je w innych. Przepiękna sceniczna historia, dla młodszych i starszych widzów.