W ostatnią sobotę uczestnicy zajęć teatralnych bawili się na XXXII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Walizka” 2019 w Łomży. Obejrzeliśmy 2 spektakle konkursowe - „Bobo, czyli skąd się biorą dzieci” Fundacji LALE.Teatr oraz „Karlsona z dachu” serbskiego Little Theatre „Duško Radović”. Teatralną sobotę zakończyliśmy zwiedzaniem wystawy lalek w Galerii po Arkadami.
Wjazd zorganizowano w ramach zadanie "Teatr w książce, książka w teatrze" realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Grabowo w partnerstwie z GOK Grabowo i Małgorzatą Jarząbek. Zadanie dofinansowano z programu Partnerstwo dla Książki Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.