kraszewski.logo.jpg
Biblioteka Publiczna Gminy Grabowo została beneficjentem tegorocznej edycji programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016”. Jest to program dotacyjny Instytutu Książki i został stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych. Chodzi przede wszystkim o to, by biblioteki przekształcały się w centra integrujące lokalne społeczności i odpowiadały na oczekiwania różnych grup wiekowych.

Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016” realizuje następujące cele:

• podniesienie standardu bibliotek poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich online;
  • zwiększenie poziomu atrakcyjności usług bibliotecznych, poprzez odpowiednie wyposażenie bibliotek.

Zadanie „Elektroniczne zbiory biblioteczne” realizowane w ramach Programu zakłada doposażenie Biblioteki Publicznej Gminy Grabowo w nowy sprzęt komputerowy; dwa zestawy komputerowe na potrzeby udostępniania zbiorów cyfrowych czytelnikom, laptopa do opracowywania zasobów bibliotecznych i wprowadzania tych zbiorów do katalogu oraz urządzenia wielofunkcyjnego.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 14 800 zł, z czego finansowy wkład własny Biblioteki Publicznej Gminy Grabowo -  2 220,00 zł, a dofinansowanie ze środków Instytutu Książki pokrył kwotę 12 580,00 zł.

kraszewski.logo.jpg