Niezmiernie miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 6 900 na realizację projektu „Teatr w książce – książka w teatrze” w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

Celem programu zarządzanego prze Instytut Książki w Krakowie jest zarówno poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formatach, jak i wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek.

Projekt „Teatr w książce – książka w teatrze” skierowany jest do dzieci, ich rodziców oraz  mieszkańców gminy Grabowo. Zakłada utworzenie przy Bibliotece Gminy Grabowo dziecięcej grupy teatralnej, zorganizowanie warsztatów aktorskich oraz udział w spektaklach teatralnych i zajęciach edukacyjnych  przeprowadzonych przez aktorów teatru. Zadanie, które potrwa od lutego do września 2019 roku realizowane będzie przy współpracy nauczycieli Szkoły Podstawowej w Grabowie oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowie.