Biblioteka Publiczna Gminy Grabowo i grupa nauczycielek: Małgorzata Jarząbek, Halina Makarewicz, Dorota Muczyńska i Beata Trzonkowska podczas tegorocznych wakacji zaprosiły dzieci do wzięcia udziału w zajęciach artystyczno- kulturalnych łączących literaturę i dobrą zabawę.

Projekt „Podwórkowe opowieści, czyli lato z Kubusiem Puchatkiem” powstał na bazie działań popularyzujących czytelnictwo w ramach projektu GOK-u  „Kultura Tworzymy Ją Razem”.

W ramach wyżej wymienionych działań w Grabowie, Surałach i Chełchach odbyły się trzy podwórkowe spotkania, których bohaterem literackim był Kubuś Puchatek. Dzieci miały okazję brać udział w następujących zadaniach:

- „W świecie Kubusiowych przygód” – głośne czytanie fragmentów książki opisującej przygody mieszkańców Stuwiekowego Lasu;

- „Akcja wyobraźnia” – warsztaty twórcze oparte na literaturze aranżujące sprawności plastyczne i ruchowe;

- ”Kubusiowe zawody” – zbiór zabaw sportowych jako nauka zdrowej rywalizacji;

- „Z Kubusiem Puchatkiem nie ma nudy” – gra podwórkowa;

- „Czas na małe co nieco” – poczęstunek w postaci słodkiej bułeczki i picia.

Inicjatywa skierowana była do dzieci w wieku 6-13 lat. Łącznie uczestniczyło w niej około 70 osób.

b_150_100_16777215_00_images_stopka.jpg