"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Wisława Szymborska

18 października 2023 roku aktorzy z Teatru Maska z Krakowa spektaklem pt. ”Na tropie afery, gdzie podziały się litery” promowali czytelnictwo wśród najmłodszych.

Przedstawiając niewiarygodną  historię jaka wydarzyła się w pewnej bibliotece, bajkowe postacie, przestrzegały dzieci o tym, że jedynym sposobem na nieobrażanie  liter w książkach  jest ich czytanie, dzięki nim rozwijamy wyobraźnię, zdobywamy wiedzę oraz wzbogacamy słownictwo. Aktorzy w zabawny sposób zachęcali dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu, które zakończyło się ślubowaniem, gdzie dzieci zobowiązały się do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

Serdecznie dziękujemy Przedszkolu, Szkole Podstawowej oraz Bibliotece Szkolnej Szkoły Podstawowej w Grabowie za udział i wkład w promocje czytelnictwa.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach Porozumienia Starosty Kolneńskiego w sprawie wykonywania zadań powiatowej biblioteki publicznej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kolnie.

co_kryja_jej_oczy.jpg